hotel suwalki loft

środa, 27 maja 2015

Wigry kontra Wigry. Kultowym rowerem nad kultowe jezioro

Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy do Suwałk! W najbliższy weekend, 30 i 31 maja 2015 r., odbędzie się tu ogólnopolska impreza rowerowa. W jej ramach zapraszamy na wycieczki, wyścig „Wigry MTB Marathon” oraz duży i pełen atrakcji, piknik rodzinny.

Hasło wydarzenia – „Kultowym rowerem nad kultowe jezioro” – odwołuje się do słynnego modelu składaka, popularnego szczególnie w latach 80. poprzedniego wieku. Co to jest rower Wigry, wie każdy, kto był wtedy dzieckiem.

Rower w pięknych okolicznościach przyrody. Pomysł na udany weekend

Impreza otwarta. Udział wziąć może każda osoba.

Prowadzący:
Henryk Sytner, dziennikarz radiowej „Trójki”, wielki popularyzator aktywnego wypoczynku. Od kilkudziesięciu lat prowadzi znaną akcję „Wakacje na dwóch kółkach”.
Anna Karna, dziennikarka telewizyjna, znana chociażby z programu TVP „Nie ma jak Polska” prowadzonego wspólnie z Maciejem Orłosiem.

Wśród atrakcji imprezy m.in.:

Sobota, 30 maja, Suwałki, pl. M. Konopnickiej:
godz. 9.00 – Uroczyste rozpoczęcie imprezy;
od godz. 9:30 – Wycieczki rowerowe z przewodnikiem po: Suwalskim Parku Krajobrazowym (56 km), Wigierskim Parku Narodowym (33 km) i Puszczy Augustowskiej (85 km). Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio przed wyjazdem bądź na: rajd-rowerowy@sirt.suwalki.pl (imię, nazwisko, trasa);
godz. 19:00 – 21:00 – „Rower - moja pasja”;
godz. 21:00 – 22:30 – Wieczór opowieści, baśni i legend.

Liczący 2 tys. km szlak rowerowy Green Velo będzie prowadził również przez Suwalszczyznę

Niedziela, 31 maja, Suwałki, Zalew Arkadia, piknik rodzinny „Baśniowa Wiosna”:
godz. 8:00 – 12:00 – zawody wędkarskie dla dzieci (3-17 lat), PZW Białystok, Koło Wędkarskie Nr 1 w Suwałkach;
godz. 11:00 – 16:30 - „Rowery z historią...”, pokazy akrobatyki rowerowej Krystiana Herby, tor przeszkód, konkursy i zabawy z rowerem w tle;
godz. 12:00 – 16:00 - Festiwal Gier i Zabaw Podwórkowych, OSiR w Suwałkach;
Przewidziane gry i zabawy: Dwa ognie, Mecz rodzica z dzieckiem, Kapsle, Skakanie przez skakankę, Przejście nad 3 płotkami z książką na głowie, Skoki przez linę, Gra w gumę, Strzelanie do bramki, Przeciąganie liny, Związane pary, Wyścig w worku.

Klasztor w Wigrach, jedna z turystycznych atrakcji Suwalszczyzny

Impreza jest jednym z wielu działań zaplanowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej Suwalszczyzny, realizowanej pod hasłem „Suwalszczyzna, kraina jak baśń”. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna. 

Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdują się na stronie: bajkowyweekend.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz