hotel suwalki loft

środa, 24 czerwca 2015

Restauracja Tatarak

Nazwą, wystrojem oraz ofertą dań, restauracja w Hotelu Loft, ściśle nawiązuje do specyfiki regionu. To miejsce, w którym można odkryć dawne smaki Suwalszczyzny oraz rozsmakować się w potrawach typowych dla północno-wschodniej Polski. Znajdziemy tu odniesienia do wielokulturowych tradycji tego obszaru. Czymś oczywistym jest kuchnia litewska, ale pojawiają się także elementy tatarskie czy karaimskie.

Raki duszone w śmietanie z kropelką brandy podane w koronie szpinaku

Uznany szef kuchni Wojciech Czyż specjalizuje się w kuchni „fusion”, której zasady, polegające na łączeniu tradycji z nowoczesnymi trendami w gastronomii, doskonale komponują się z niepowtarzalnym charakterem Hotelu Loft 1898.

Wyjątkowa kuchnia regionalna w pięknych wnętrzach


Naszą ambicją jest, aby bazować na produktach lokalnych, ekologicznych i naturalnych. Podlasie i Suwalszczyzna słyną z dobrego, tradycyjnego jedzenia i takie właśnie produkty znajdują się w restauracji Tatarak.

Kartacze suwalskie

A co w menu? W letniej karcie znajdziemy dania z ryb i raków. Są oczywiście obowiązkowe kartacze (pyszne!). Wśród przekąsek króluje tatar podany w formie roladek zawijanych w plasterki cukinii oraz sałatka z kindziukiem. Wielkie uznanie gości, którzy już odwiedzili naszą restaurację zyskały pierogi z okoniem.

Gorąco polecamy nasze desery. Na zdjęciu panna cotta

Na zamówienie grupy szef kuchni przygotowuje cały wachlarz regionalnych specjałów, w tym m.in. soczewiaki, kibiny z gęsiną i bliny litewskie. Organizujemy również warsztaty kulinarne związane z tradycją Suwalszczyzny, np. pokaz pieczenia sękacza. Serdecznie zapraszamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz