hotel suwalki loft

środa, 24 czerwca 2015

Piknik Kawaleryjski w Hotelu Loft 1898

XV Piknik Kawaleryjski mamy już za sobą. W jego trakcie, zarówno turyści, jak i mieszkańcy Suwałk mogli zwiedzić nasz hotel. Niedziela 21 czerwca była dniem prawdziwie otwartych drzwi. Wiele osób chciało zobaczyć jak wyglądają dawne koszary carskie, które zmieniły się właśnie w najlepszy hotel w Suwałkach.

Główna atrakcją była wizyta 40 ułanów. W samo południe na dziedziniec hotelu wjechało pół szwadronu kawalerzystów. Uczestnicy wydarzenia zostali powitani Poczęstunkiem Rotmistrza, przygotowanym przez restaurację Tatarak.

Ułani przed Hotelem Loft 1898

Nieprzypadkowo  Loft 1898 znalazł się na ułańskiej trasie. To właśnie w tym budynku po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zakwaterował się 2. Pułk Ułanów Grochowskich im. Generała Józefa Dwernickiego. W dwudziestoleciu międzywojennym żołnierze byli częścią Suwałk. Aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, nadając mu swoisty koloryt. Podczas Dni Kawaleryjskich przywołujemy te wspomnienia. W planach mamy kolejne przedsięwzięcia związane z ułanami. Chcemy reaktywować w Suwałkach huczne bale ułańskie oraz nawiązać do tradycji świąt pułkowych. Więcej na ten temat w artykule o historii suwalskich koszar.

W niedzielne popołudnie wielu gości przyciągnęła hotelowa restauracja Tatarak. Nazwą oraz ofertą dań nawiązujemy do specyfiki regionu. To miejsce, w którym można odkryć dawne smaki Suwalszczyzny i rozsmakować się w potrawach regionalnych przygotowywanych z produktów lokalnych. Uznany szef kuchni Wojciech Czyż specjalizuje się w kuchni „fusion”, której zasady, polegające na łączeniu tradycji z nowoczesnymi trendami w gastronomii, doskonale komponują się z niepowtarzalnym charakterem Hotelu Loft 1898. Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz